Hayatını Kurtaran Kurtarıcısının Onu Sahiplendiğine İnanamayan Yavru Pitbull

Hayatını Kurtaran Kurtarıcısının Onu Sahiplendiğine İnanamayan Yavru Pitbull

Pitbull cinsi köpekler ülkemizde bakması yasaklanan köpek cinslerinden biridir. Ve halk arasında “kötü köpek” olarak bilinir.
Unutmamalı ki tüm köpekler, sahibi onu hangi koşullar içinde büyütüyorsa karakteri de o açıdan şekillenir.

Yani siz bir pitbull’ı şiddet üzerine eğitirseniz köpek büyüdüğünde şiddet isteyecektir. Çünkü doğduğundan beri buna alıştırılmıştır.

Aynı şekilde bir golden retriever cinsi köpeği de şiddet içinde ve şiddete yönelik olarak büyütür, buna göre eğitirseniz o da bir şekilde öfkesini kontrol edemeyecektir.

Bilinçsiz köpek yetiştirme, illegal köpek dövüşleri kumarı pitbull köpekleri ne yazık ki bu hale getirmiştir.
Bu pitbull’ın adı Mojo. Ve o yavruyken hayvanseverler tarafından bulunduğunda ölmek üzereymiş. Ama kötü başlayan hikaye onun için güzelliklerle sonuçlanmış.
Onun adı Mojo… Hayvanseverler tarafından bulunduğunda üç aylıktı ve belki de sadece saatleri kalmıştı.İleri derecede uyuz olan Mojo’nun kurtarıcısı Joey Wagner adlı bu adam asla pes etmedi ve bu küçük köpeğin de pes etmesine izin vermedi…


Wagner onu evine almak istedi ama hastalığı aşırı ilerlediği için bir süre daha veterinerde özel tedavi altında tutulması gerekiyordu.

Wagner, köpeği Mojo’nun tedavisi tamamlandığında tekrar veterinere geldi ve hayatı kurtarılan köpeğin sevinci büyüleyiciydi… O artık tüm ömrünü kurtarıcıyla geçirecekti.

Aradan iki koca yıl geçti ve bizim Mojo yakışıklılık abidesi bir pitbull oldu.


Ne yazık ki tüylerinin hepsi tekrar çıkmadı.


Ama o şimdi güzeller güzeli bir aileyle birlikte.

Mojo bugün çok sağlıklı ve hayatını kurtaran insanlara duyduğu minnet gözlerinden okunuyor.

Pinterest'de Paylaş