Köpeklere Mama Dışında Verebileceğiniz 18 Besin

Köpeklere Mama Dışında Verebileceğiniz 18 Besin

Köpeklere mama dışında verebileceğiniz sağlıklı besinler çok önemlidir. Köpeklere sağlıklı diye zararlı besinler verebilirsiniz.
Sizler için bu yazımızda sadık dostlarımız köpeklerimize mama dışında verebileceğiniz 18 besini derledik. Dilerseniz beraber bu besinleri incelemeye başlayalım. Köpekler için faydalı diğer yiyecekleri öğrenin.1. PirinçPirinç, besin değeri oldukça yüksek olan ve yumuşak dokusu sayesinde köpeklerin çok hoşuna giden bir besin türüdür. Pirinç besini ayrıca farklı aromalar ile pişirildiği zaman bizim çok hoşumuza gittiği gibi köpeklerin de çok hoşuna gidebilmektedir. Pirinç besininin çok fazla yağlı olmadığı sürece köpeklere zararı yoktur.

2. HavuçHavuç besin değerinin yüksek olması ve sert olması nedeni ile yemesinin zevkli olması ile köpekler tarafından sevilen bir besindir. Sağlıklıdır.

3. Köpeklere mama dışında muzGönül rahatlığı ile sadık dostunuza muz yedirebilirsiniz. Hem tadına bayılacaktır hem de yumuşak dokusu ile sindirim sistemi bozuk ise bunu tedavi edecektir.

4. EtEt köpekler tarafından en çok sevilen besinlerdendir. Parazit oluşturmaması amacı ile eti pişirdikten sonra vermeniz önerilir. Oldukça sağlıklıdır.

5. BalıkKöpekler balık yemeği çok severler. Ayrıca balık köpekler için vitamin ve besin değeri yüksek bir üründür. Köpeğiniz evcil ise kılçıklarını ayıklamanız tavsiye edilir.

6. Köpeklere mama dışında marul tükettirebilirsiniz.Köpekler yeşillik de seven canlılardır. İyi yıkanmış bir marulu köpeğinize rahatlıkla verebilirsiniz. Harika bir ara öğün işlevi görür.

7. IspanakSon derece sağlıklı bir besindir. Köpeklere verilebilir.

8. ElmaKöpekler sert meyveleri özellikle elmayı çok severler. Her gün köpeğinize elma verebilirsiniz.

9. Fındık ezmesiÇok sık olmamak şartı ile köpeğinize fındık fıstık ezmesi yedirebilirsiniz. Bunu haftada bir kereden fazla yapmayın.

10. Köpeklere mama dışında salatalık faydalı besindir.Yüksek su oranı ile salatalık köpekler için faydalı ve besleyicidir.

11. KöfteFazla baharatlı ve yağlı olmamak şartı ile kendiniz için pişirdiğiniz köfteden köpeğinize de verebilirsiniz.

12. YoğurtYağsız olması kaydı ile köpeklere ara sıra yoğurt verilebilir. Süt ve yoğurt verimi yağlı olur ise köpekler için zararlıdır. Mutlaka yağsız tercih edin.

13. Kalsiyum TabletiÖzellikle yavru köpekler için faydalı ve besleyicidir.

14. Çiğ yumurtaHerhangi bir şey eklemeksizin köpeğinize çiğ yumurta verebilirsiniz. Zararı yoktur.

15. Köpeklere mama dışında et suyu + Kuru mama karışımı faydalıdır.Bu karışım köpeğinizin ciddi bir besin takviyesi almasını sağlar.

16. MakarnaÇok şekerli ya da tuzlu olmayacak şekilde kesinlikle sossuz makarnayı sevgili dostunuza verebilirsiniz.

17. Yoğurt + Kuru mama karışımıBu karışımda yoğurdunuz kesinlikle yağsız olmalıdır.

18. Köpeklere mama dışında çiğ tavuk verebilirsiniz.Sindirimi kolaydır ve ayrıca besleyicidir.
Pinterest'de Paylaş