Terk Edildikten Sonra Bir Deri Bir Kemik Kalan Köpeğin İçinizi Isıtacak Değişimi

Terk Edildikten Sonra Bir Deri Bir Kemik Kalan Köpeğin İçinizi Isıtacak Değişimi

Lütfen satın almayın sahiplenin. Sahiplendiğiniz hayvanları bir heves uğruna alıp daha sonra hevesiniz bittiği zaman sokağa atmayın.


Onlarında duyguları var. Binlerce evcil hayvan bir heves uğruna alınıp sokaklara terk ediliyor.
Bu köpeğin hikayesi de onlardan biri.Dice ismindeki köpek de terk edildi. Sahipleri yeni evlerine taşınırken köpeği dairede bırakıp kaçtılar.Köpeğin evde tek başına olduğunu ihbar eden kişiler ise çocuklardı.


Dice bir hafta daha orada aç ve susuz kalsaydı ölecekti


Dice ismindeki köpeğin bir dairede aç ve susuz halde tek başına kaldığı polise bildirildi. Florida polisi hemen harekete geçti.Feeling Fine Rescue ismindeki organizasyonun ortak kurucularından Tracey Godin “Sahipleri evden taşınırken köpeği evde bırakıp kaçmış.Ne kadar süredir beslenmediğini bilemiyoruz.Bildiğimiz tek şey köpeğin ne durumda olduğunu öğrenilmeseydi bir hafta içinde öleceği gerçeğiydi” dedi.Köpek, hemen yakınlardaki bir barınağa götürüldü. Tracey Godin ve kızı, köpekle yakından ilgilenmeye başladı.Dice’ın duruma çok üzülen Tracey, “Onu o halde görünce ister istemez ağladım” dedi.
Ertesi gün Tracey, Dice’ı veterinere götürdü.Dice o kadar zayıftı ki yürüyemiyordu.Bir deri bir kemik.“Bulduğumuzda 13 kiloydu. İdeal kilosu 29 olmalıydı. Susuz kaldığı belliydi. Bir de kansızlık olduğunu öğrendik.
Uzaktan bile baktığınızda bir deri bir kemik olduğunu ve kaslarının zayıfladığını görebilirdiniz” dedi.Dice gerekli tedavinin ardından Feeling Fine Rescue tesislerine geri getirildi. Tracey ve kızının işlettiği organizasyon, sokak hayvanlarına yardım ediyor.Bir süre Tracey ve kızıyla kalan Dice, kendine gelmeye başladı. Tracey, “Bir haftada 18 kilo oldu. İki hafta sonra 22 kiloydu.Sonra da 29 kilo oldu. Her gün iyileşme belirtileri gösteriyordu” dedi.
Sekiz hafta boyunca tesislerde kaldıktan sonra bir aile köpeği sahiplenmek istedi.

Yeni ailesi

Köpeğe aşık oldular diyebilirim. Hali hazırda iki köpekleri daha vardı” dedi. İki hafta içinde köpeği geçici olarak sahiplendiler.
Diğer köpeklerle iyi anlaşması halinde köpeği kalıcı olarak sahipleneceklerdi.
Dice, diğer köpeklerle çok iyi anlaştı. Bir de evdeki çocukların sevgilisi haline gelince, aile köpeği kalıcı olarak sahiplenmeye karar verdi.Tracey, “Bir gece beni arayıp ‘Köpeğe aşık olduk. Onu size geri getirmek istemiyoruz’ dediler” şeklinde bir ifadede bulundu.
Tracey son olarak “Ailenin onu sahiplenmek istemesi beni çok duygulandırdı. Dice’ın harika bir aileye gittiğini düşünüyorum” dedi.


Pinterest'de Paylaş